Nawigacja
Strona Główna
Aktualności
Artykuły
Galeria
Galeria B.Kotlarz
Statut TPRŁ
Do pobrania
Linki
Kontakt
Szukaj
Przekaż 1 % podatku
Info TPRŁ
eng pl
Przekaż 1 % swojego podatku
opp
Galeria B. Kotlarz
galeria kotlarz
Nasze wyróżnienia
nasze wyróżnienia
Ostatnie artykuły
Skrzydlaty architekt
Bielik- najwi?kszy s...
Błękitna Strzała- zi...
Logo Towarzystwa Prz...
"Troć Łeby" - zawody
Pokoje
opp
Pogoda
pogoda
Kliknij na mapę.
Łowisko "no kill" nad rzeką Łebą

Nad rzeką Łebą powstało pierwsze łowisko „no kill”. Jest to efekt współpracy ZO PZW w Słupsku, członków koła PZW Lębork – Miasto, Klubu Muchowego „Dolina Łeby” oraz wsparcia udzielonego przez Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Łeby.

Cieszymy się z powstania łowiska i mamy nadzieję, że będzie ono dodatkową atrakcją dla wędkarzy odwiedzających rzekę Łebę.

Odcinek „no kill” będzie niezwykle wartościowym matecznikiem lipieni, pstrągów potokowych, a od przyszłego roku także troci wędrownych, które tak jak pozostałe gatunki będą podlegały bezwarunkowej zasadzie „no kill” obowiązującej na łowisku. Łowisko „no kill” to nie tylko gwarancja przeżycia wędkarskich emocji. To także chroniony odcinek rzeki, który z biegiem czasu stanie się ostoją dużych, dojrzałych ryb – idealnych kandydatów do naturalnego tarła.

Regulamin łowiska jest dostępny na stronie Klubu Muchowego „Dolina Łeby” pod adresem: http://dolinaleby.eu/infopage.php?id=20

Pod adresem http://dolinaleby.eu/infopage.php?id=21 dostępna jest także szczegółowa mapa odcinka „no kill”.

Do wędkowania na łowisku uprawnia zezwolenie oraz aktualna składka na wody górskie ZO PZW  Słupsk, nie są wymagane żadne dodatkowe opłaty.

Serdeczne podziękowania dla członków PZW Lębork Miasto i Towarzystwa Przyjaciół Rzeki Łeby za wykonanie i wstawienie tablic informacyjnych.

 

Zdjęcia w GALERII