Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rzekaleba/public_html/maincore.php on line 35

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rzekaleba/public_html/maincore.php on line 35

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rzekaleba/public_html/maincore.php on line 36

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rzekaleba/public_html/maincore.php on line 36

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rzekaleba/public_html/maincore.php on line 37

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rzekaleba/public_html/maincore.php on line 37

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rzekaleba/public_html/maincore.php on line 38

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rzekaleba/public_html/maincore.php on line 38

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rzekaleba/public_html/maincore.php on line 39
Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Łeby - News: Nowe dopływy w naszym dorzeczu
Nawigacja
Strona Główna
Aktualności
Artykuły
Galeria
Galeria B.Kotlarz
Statut TPRŁ
Do pobrania
Linki
Kontakt
Szukaj
Przekaż 1 % podatku
Info TPRŁ
eng pl
Przekaż 1 % swojego podatku
opp
Galeria B. Kotlarz
galeria kotlarz
Nasze wyróżnienia
nasze wyróżnienia
Ostatnie artykuły
Skrzydlaty architekt
Bielik- najwi?kszy s...
Błękitna Strzała- zi...
Logo Towarzystwa Prz...
"Troć Łeby" - zawody
Nowe dopływy w naszym dorzeczu
Przedstawiamy dalszy ciąg konstruktywnej korespondencji z Urzędami ustawowo zajmującymi się ochroną środowiska w naszym kraju.
Główny Inspektor Ochrony Środowiska po naszych wyjaśnieniach i przypomnieniu w jakim celu został powołany, zdecydował się przekazać nasze wnioski o zbadanie przyczyn zwiększonej zachorowalności na UDN troci wędrownej i innych ryb Pomorskiemu i Zachodniopomorskiemu Inspektorowi Ochrony Środowiska.

Na odpowiedź od Pomorskiego Inspektora nie czekaliśmy długo. Postanowiliśmy więc pokazać na fotografiach wyniki "intensywnego monitoringu wód płynących" oraz "wyniki wieloletnich badań wykazujących stabilizację stanu wód płynących" według WIOŚ w Gdańsku, zweryfikowaną przez nas w terenie.



Odpowiedź WIOŚ


Czerwieniecka Struga - wylot z oczyszczalni ścieków w Skórowie. Mętna ciecz o intensywnym zapachu ścieków bytowo komunalnych "spełniająca wszystkie wymagane parametry".  W celu udowodnienia jej znijomej szkodliwości dla środowiska proponuemy szklaneczkę na "otrzeźwienie".


To oraz dwa poniższe zdjęcia przedstawiają wyjątkową wrażliwość i troskę mieszkańców Charbrowa o przepływającą przez nią Charbrowską Strugę. To również skutek "intensywnego monitoringu wód płynących" prowadzacego przez WIOŚ.


W Charbrowie mieszkańcy pod czujnym okiem Wóta Gminy Wicko zdaje się znaleźli doskonały sposób na pozbywanie się ścieków bytowo - komunalnych. Wprost do Charbrowskiej Strugi.


Kolejny dowód na to, że osiągnięcie dobrego stanu wód płynących zgodnie z Ramową Dyrektywą Wodną do 2015 roku jest w naszym zasięgu. Zdjęcie dobrze też wpisuje się w stanowisko Pomorskiego Inspektora Ochrony Środowiska, który pisze o "stabilizacji stanu wód płynących". Rura za pośrednictwem której do Strugi wpuszczane jest szambo porośnięta jest glonami, to najlepszy dowód na trwający długi czas "ustabilizowany stan" o którym pisze WIOŚ.


I znów Gmina Wicko, nieszczelny, nieznanego pochodzenia system kanalizacji za pośrednictwem którego ścieki dyskretnie przesączają się do Białogardzkiej Strugi. Wizytówka Gminy, po prawej stronie mostu w Białogardzie - ZAPRASZAMY TURYSTÓW!


Żeby nie było, że na kogoś się uparliśmy. Gmina Nowa Wieś Lęborska, Rybki. Rzeka Okalica - najzimniejsza pormoska rzeka, siedlisko Głowacza Pręgopłetwego, Minoga Strumieniowego, najlepsze tarliska i powierzchnie podrostowe łososiowatcyh... Znając liberalne podejście Wójta Gminy do ochrony środowiska (przykład stawów karpiowych nad rzeką Łebą w Chocielewku), możemy skomentować to w sposób następujący. "Sorry, taką mamy władzę."


Zdaje się, że powinniśmy zaktulizować nasze mapy hydrologiczne o nowy dopływ, który powstał w Rybkach nad Okalicą.
Kolejny przykład "intensywnego monitoringu wód płynących" oraz "wyników wieloletnich badań wykazujących stabilizację stanu wód płynących".


Szanowni Państwo, urzednicy WIOŚ, Szanowni Wójtowie Gmin położonych wzdłuż naszych rzek, mieszkańcy - JAK WAM NIE WSTYD?!