Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rzekaleba/public_html/maincore.php on line 35

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rzekaleba/public_html/maincore.php on line 35

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rzekaleba/public_html/maincore.php on line 36

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rzekaleba/public_html/maincore.php on line 36

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rzekaleba/public_html/maincore.php on line 37

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rzekaleba/public_html/maincore.php on line 37

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rzekaleba/public_html/maincore.php on line 38

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rzekaleba/public_html/maincore.php on line 38

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rzekaleba/public_html/maincore.php on line 39
Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Łeby - Organizacja Pożytku Publicznego
Nawigacja
Strona Główna
Aktualności
Artykuły
Galeria
Galeria B.Kotlarz
Statut TPRŁ
Do pobrania
Linki
Kontakt
Szukaj
Przekaż 1 % podatku
Info TPRŁ
eng pl
Przekaż 1 % swojego podatku
opp
Galeria B. Kotlarz
galeria kotlarz
Nasze wyróżnienia
nasze wyróżnienia
Ostatnie artykuły
Skrzydlaty architekt
Bielik- najwi?kszy s...
Błękitna Strzała- zi...
Logo Towarzystwa Prz...
"Troć Łeby" - zawody
Organizacja Pożytku Publicznego
TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ RZEKI ŁEBY
Organizacja Pożytku Publicznego
ul. Bolesława Krzywoustego 1, 84-300 Lębork
www.rzekaleba.pl e-mail: towarzystwo@dolinaleby.eu

KRS 0000107263 Bank PKO BP 19 1020 4649 0000 7802 0055 3966 REGON 770955932

prezes: Andrzej Adamiak, wiceprezesi: Tomasz Borowiecki, Szymon KarczewskiTowarzystwo Przyjaciół Rzeki Łeby uzyskało w roku 2008 status organizacji pożytku publicznego. W związku z tym w rozliczeniach podatku dochodowego możesz przekazać na naszą rzecz darowiznę w wysokoci 1% podatku, która zostanie przekazana nie z Twoich pieniędzy, lecz ze środków należnych Urzędowi Skarbowemu. Odpowiednia rubryka znajduje się w wypełnianym przez większość z nas formularzu PIT 37, a także w PIT 28, 36, 36L, 38, 39.Przekazanie 1% podatku dochodowego nie wiąże się z koniecznością składania skomplikowanych dokumentów. W formularzu PIT wystarczy wypełnić trzy rubryki, wpisując odpowiednio: nazwę organizacji, jej numer KRS oraz kwotę, którą chcemy przekazać (1% wysokości podatku). Urząd Skarbowy przeleje pieniądze na konto wskazanej organizacji w ciągu 3 miesięcy. Procedura nie wymaga dalszego udziału podatnika. Każda, nawet najmniejsza kwota zostanie wykorzystana we właściwy sposób.

Z góry dziękujemy.

Odtwarzanie tarlisk w centrum miasta Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Łeby istniejące w Lęborku od 1998r. inicjuje, wspiera i prowadzi działania zmierzające do ochrony i odnowy środowiska naturalnego pradoliny Łeby, poprawy czystości wód jej dorzecza, przywracania ekologicznej drożności rzeki i jej dopływów, ochrony różnorodności biologicznej, zwalczania kłusownictwa, wzmocnienia ginących lub przetrzebionych populacji ryb. Para troci na gnieździe tarłowym
Coroczne czyszczenie tarlisk Po wywalczeniu w 2004r. we współpracy z Klubem Muchowym "Dolina Łeby", Kołem PZW Lębork Miasto i ZO PZW w Słupsku stałych przejść migracyjnych na jez. Łebsko i udrożnieniu jazu w Chocielewku (co otworzyło rybom łososiowatym drogę aż do Lęborka), rozwinęło Towarzystwo szeroką promocję i ochronę tarła naturalnego ryb wędrownych, a przede wszystkim zrealizowało swoje największe przedsięwzięcie- odtworzyło naturalne tarliska troci wędrownej i łososia w centrum Lęborka, budując zespół tarlisk "Trzy Mosty". Budowa tarliska w Strudze Rybnickiej
Trocie forsujące spiętrzenie Mieszkańcy miasta mogą obecnie obserwować w śródmieściu budowę przez ryby gniazd tarłowych i cały proces godowy- podziwiać wspaniałą, pierwotną naturę- ryby łososiowate i lipienie w trakcie tarła. W roku 2008 Towarzystwo otrzymało, za swą innowacyjną działalność na rzecz środowiska lokalnego, główną Ogólnopolską Nagrodę im. Aleksandra Patkowskiego.W 2009 roku TPRŁ wybudowało w nowatorskiej technologii 35-metrowe tarlisko troci w Strudze Rybnickiej angażując środki z PFOŚiGW, GFOŚiGW oraz 1%.
W myśl wartości promowanych przez Towarzystwo w 2011 roku wspólnie ze Słowińskim Parkiem Narodowym zorganizowaliśmy nad rzeką Łebą pierwsze przyżyciowe tarło troci wędrownej. Był to przełomowy, wręcz historyczny moment oddzielający starą, „tradycyjną” metodę pozyskiwania ikry i mlecza, po której wszystkie ryby były uśmiercane - od nowoczesnych technik pozwalających na pobranie materiału zarybieniowego, bez szkody dla życia i zdrowia ryb.
Staraniami Towarzystwa, Klubu Muchowego Dolina Łeby i ZO PZW w Słupsku od 2013 roku możemy cieszyć się nad rzeką Łebą pierwszym odcinkiem rzeki „no kill” pomiędzy Lęborkiem, a miejscowością Mosty.
Od października 2012 roku działa w Lęborku przepławka otwierająca trociom i łososiom drogę na tarliska położone pomiędzy Łęczycami, a Lęborkiem.
Sprzątanie rzeki Łeby


PRZEKAZUJĄC TPRŁ 1% PODATKU DOCHODOWEGO OTWIERASZ DROGĘ KOLEJNYM INICJATYWOM

pobierz ulotkę w formacie pdf