Nawigacja
Strona Główna
Aktualności
Artykuły
Galeria
Galeria B.Kotlarz
Statut TPRŁ
Do pobrania
Linki
Kontakt
Szukaj
Przekaż 1 % podatku
Info TPRŁ
eng pl
Przekaż 1 % swojego podatku
opp
Galeria B. Kotlarz
galeria kotlarz
Nasze wyróżnienia
nasze wyróżnienia
Ostatnie artykuły
Skrzydlaty architekt
Bielik- najwi?kszy s...
Błękitna Strzała- zi...
Logo Towarzystwa Prz...
"Troć Łeby" - zawody
Pokoje
opp
Pogoda
pogoda
Kliknij na mapę.
"Troć Łeby 2007"- relacja z imprezy

W dniach 13 i 14 stycznia 2007 roku odbyły się IV Ogólnopolskie Zawody Muchowe „Troć Łeby 2007” o Puchar Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Rzeki Łeby. W czasie ceremonii rozpoczynającej zawody, prezes klubu muchowego Andrzej Adamiak wręczył koledze Marianowi Ślęzakowi pamiątkowy grawerton za zasługi dla wędkarstwa i ochrony środowiska nadając jednocześnie tytuł Honorowego Członka Klubu Muchowego "Dolina Łeby". Po wystąpieniach wiceprezesa ZO PZW Mariusza Szczepaniaka i prezesa TPRŁ Mariana Ślęzaka, tradycyjnie już, oficjalnie otworzył imprezę burmistrz miasta Lęborka Witold Namyślak.
Już przed pierwszą turą zawodnicy otrzymali gorący posiłek: barszcz z krokietami, frytki, wędzone pstrągi z hodowli Waldemara Nowickiego - sprawdzonego sponsora imprezy znanego z działalności proekologicznej.

ZDJĘCIA W GALERII          
Pierwsza tura, rozegrana 13 stycznia zaowocowała dwoma trociami złowionymi przez Dariusza Kręcigłowę (61,5cm) z Czarnego i Mariusza Wysockiego (59cm) z Lęborka. W drugiej turze w niedzielę 14 stycznia wędkarze Rafał Kamiński z Grodziska Mazowieckiego i Daniel Kamiński ze Słupska złowili po jednej troci.

O warunkach pogodowych można najkrócej powiedzieć za kol. T. Bogdanowiczem, że była to istotnie "IV edycja meteo-horroru". Silny i porywisty wiatr wiejący z prędkością w porywach do 120km/h niezwykle utrudniał muszkarzom z całej Polski operowanie zestawami muchowymi niektórzy przed wdmuchnięciem do koryta rzeki ratowali się łowiąc na siedząco.

Portal wędkarski namuche.pl, jak co roku zorganizował konkurs na najciekawszą muchę wykonaną przez wędkarza. Pierwsze miejsce przyznano Michałowi Wiszniewskiemu z Bydgoszczy, drugie Piotrowi Chybiło z Sanoka, trzecie miejsce zajął Paweł Zontek z Warszawy. Komisja postanowiła ponadto wyróżnić Sebastiana Rybaczyka z Lęborka.

Miejscem zakwaterowania uczestników zawodów był jak zwykle „Pałac pod Bocianim Gniazdem” w Runowie. W miłej atmosferze wspominania i opowieści o wielkich i ciekawych połowach, zaprezentowany został film „Rzeka powrotów” w reżyserii Sławomira Swerpla, zrealizowany w ramach projektu „Ochrona tarła naturalnego troci i łososia atlantyckiego w dorzeczu Słupi” wdrażanego przez Stowarzyszenie Proekologiczne „Słupia” i Park Krajobrazowy Dolina Słupi. Wędkarze wyrazili swoją opinię nagradzając po zakończeniu prezentacji film gromkimi oklaskami.


Wyniki rywalizacji:


1. Dariusz Kręcigłowa (Czarne) 526 pkt. - troć 61,5 cm 


2. Mariusz Wysocki (Lębork) 524 pkt. - troć 59 cm 


3. Rafał Kamiński (Grodzisk Mazowiecki) 523 pkt. - troć 58,5 cm 

  
4. Daniel Kamiński (Słupsk) 507 pkt. - troć 42,3 cm


W klasyfikacji na największą rybę zawodów zwyciężył członek kadry narodowej Dariusz Kręcigłowa (Czarne).

Dodatkowe nagrody otrzymali także: senior imprezy Edmund Antropik (Gdańsk) oraz junior imprezy Sebastian Rybaczek (Lębork).

Ponieważ, dzięki wielu sponsorom, przygotowano więcej nagród niż sklasyfikowano zawodników, pozostałe nagrody zostały rozlosowane pomiędzy wszystkich uczestników zawodów, co przysporzyło dodatkowych emocji. W tym roku nagrody były wyjątkowo liczne i cenne.

SPONSORZY ZAWODÓW


AIRFLO
BSI POLSKA SP. Z O.O. – EXORI
BURMISTRZ MIASTA LĘBORKA
DOM HANDLOWY JANTAR
FARM FRITES POLAND S.A.
GOSPODARSTWO RYBACKIE A.W. NOWICCY - Chocielewko
GRAFF POLSKA
JAXON – ANDRZEJ PODESZWA
MAK-SPORT A. ZDUN
PIEKARNIA DARZNIK
PORTAL INTERNETOWY NAMUCHE.PL
PZW CRR LĘBORK
PZW LĘBORK MIASTO
PZW KPP LĘBORK
SALON SPORTOWY MISTRAL
SAT – TADEUSZ ŚLĘZAK
SKLEP WĘDKARSKI "RED" Wejherowo W. Polakowski
SKLEP WĘDKARSKI REKSIO
STAROSTWO POWIATOWE W LĘBORKU
TERNAEBEN PL SP. Z O.O.
WWW.MUSZKARSTWO.PL MACIEK GORECKI
WWW.RUNOWO.PL
ZAKŁADY MIĘSNE LIS
3M – KAJETANY k. WARSZAWY
MAREK MACIŃSKI - OLSZTYN

Zawody zorganizowane zostały przez Klub Muchowy Dolina Łeby
i Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Łeby z Lęborka.

ZDJĘCIA W GALERII

tekst: Tomasz Borowiecki, Zygmunt Lisiecki
zdjęcia Tomasz Borowiecki