Nawigacja
Strona Główna
Aktualności
Artykuły
Galeria
Galeria B.Kotlarz
Statut TPRŁ
Do pobrania
Linki
Kontakt
Szukaj
Przekaż 1 % podatku
Info TPRŁ
eng pl
Przekaż 1 % swojego podatku
opp
Galeria B. Kotlarz
galeria kotlarz
Nasze wyróżnienia
nasze wyróżnienia
Ostatnie artykuły
Skrzydlaty architekt
Bielik- najwi?kszy s...
Błękitna Strzała- zi...
Logo Towarzystwa Prz...
"Troć Łeby" - zawody
Pokoje
opp
Pogoda
pogoda
Kliknij na mapę.
„Troć Łeby 2008”- relacja

W dniach 12 i 13 stycznia 2008 roku odbyły się V Ogólnopolskie Zawody Muchowe o Puchar Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Rzeki Łeby „Troć Łeby 2008”, rozgrywane pod patronatem medialnym "Wędkarskiego Świata". W czasie ceremonii rozpoczynającej imprezę wyróżniono zasłużone osoby. Honorowym członkiem Klubu Muchowego Dolina Łeby za opiekę nad górną Łebą został Wincenty Polakowski. Pamiątkową rzeźbioną troć i grawerton „w uznaniu działań będących wyrazem prymatu moralności nad pieniądzem” otrzymał Waldemar Nowicki, a jego żona- Anna Nowicka- kosz kwiatów. Państwo Nowiccy- właściciele Gospodarstwa Rybackiego w Chocielewku- to sprawdzeni sponsorzy imprezy, znani z działalności proekologicznej. Statuetki troci, jako wyraz wdzięczności za wsparcie odbudowy naturalnych tarlisk w rzece Łebie i jej dopływach, otrzymali Zbigniew Bossy i Dariusz Czapiewski. D.Czapiewski w imieniu firmy S.C. Johnson przekazał Towarzystwu Przyjaciół Rzeki Łeby grawerton z podziękowaniem za realizację inicjatyw ekologicznych. Następnie prezes Klubu Muchowego Dolina Łeby Andrzej Adamiak wyróżnił strażników- Marcina Kostucha i Grzegorza Chrzanowskiego. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał poseł na Sejm RP Witold Namyślak, po nim głos zabrali prezes TPRŁ Marian Ślęzak i wiceprezes ZO PZW w Słupsku Mariusz Szczepaniak. Na ceremonii obecny był również Włodzimierz Klata, popierany przez TPRŁ kandydat w zbliżających się wyborach na burmistrza Lęborka, były długoletni wiceburmistrz miasta.Otwarcie zawodów przez posła na Sejm RP Witolda Namyślaka
fot T.Borowiecki

Na liście uczestników „Troci Łeby 2008” figurowało 86 nazwisk. Zawodnicy już przed rozpoczęciem I tury otrzymali gorący posiłek: barszcz z krokietami, frytki, placki ziemniaczane i wędzone pstrągi z hodowli W. Nowickiego. W tym roku pogoda była nadzwyczaj sprzyjająca (ciepło, słonecznie, bezwietrznie), nie mieliśmy więc powtórki z meteo-horroru z lat ubiegłych, kiedy łowienie utrudniał siarczysty mróz lub huraganowy wiatr. Jak się okazało warunki atmosferyczne dobrze wpłynęły na brania ryb. W czasie I tury, rozegranej 12 stycznia, złowiono 6 troci. Największą (73,1cm) zgłosił Maciej Tupko. 13 stycznia w II turze padło 5 troci, w tym popisowy komplet (87 i 67 cm) zwycięzcy Edmunda Antropika. Końcowy bilans zawodów to 11 troci.
Zwycięzca zawodów Edmund Antropik z trocią 87 cm
fot T.Borowiecki


Maciej Tupko (2 miejsce) z trocią 73,1 cm
fot T.Borowiecki


Robert Tracz (3 miejsce) z trocią 71,8 cm
fot M. Kostuch


6 troci złowionych w czasie I tury zawodów
fot M. Kostuch

5 troci złowionych w czasie II tury zawodów
fot T.BorowieckiMiejscem zakwaterowania i żywienia uczestników imprezy tradycyjnie był „Pałac pod Bocianim Gniazdem” w Runowie. W sobotę wieczorem po I turze zaprezentowano tam film z najciekawszymi ujęciami z tarła troci w 2007 roku. Sprzęt na potrzeby projekcji udostępnił Eugeniusz Cherek. Film, który wyraźnie podobał się widzom, wkrótce zostanie umieszczony w internecie. Odbyła się też prezentacja sprzętu wędkarskiego (R.L. Winston, Ross Reels, Airflo, William Joseph, Scott, dr. Slick). Sobotni wieczór, jak co roku, upłynął w typowej dla naszej imprezy miłej atmosferze. Wędkarskie opowieści przeciągnęły się do późna, a dodatkowych emocji dostarczył konkurs na najładniejszą muchę, zorganizowany przez portal wędkarski namuche.pl. Wyniki tej rywalizacji w niedzielę ogłosił Jarosław Ziarnicki z Gdyni.  W składzie jury znaleźli się Kuba Chruszczewski i Tomasz Bogdanowicz. Pierwsze miejsce zajął Marcin Gregorek z Bydgoszczy, drugie Paweł Zontek z Warszawy, trzecie Artur Łaniewicz z Poznania. Pozostałymi zgłoszonymi do konkursu muchami obdarowano najmłodszego uczestnika zawodów- Kacpra Kwieka. W czasie ogłaszania wyników zawodów i wręczania nagród miał miejsce miły akcent- wędkarze odśpiewali „100 lat” zwycięzcy, a zarazem seniorowi imprezy Edmundowi Antropikowi, który oprócz imponującej kolekcji trofeów za 1 miejsce otrzymał także statuetkę za największą rybę. Nagrody wręczali starosta lęborski Ryszard Wenta, prezes TPRŁ Marian Ślęzak, prezes Klubu Muchowego Dolina Łeby Andrzej Adamiak. Pozostałych 8 wędkarzy, którzy złowili punktowane ryby, również odjechało z cennymi nagrodami. W tym roku dopisali sponsorzy i ryby, a wędkarze zadbali o miłą atmosferę. Do zobaczenia za rok.
  

WYNIKI KOŃCOWE:
 
 1. Edmund Antropik [Gdańsk] (45,3cm+67cm+87cm) 1594,3pkt
 2. Maciej Tupko [Poznań] (73,1cm) 538,1 pkt
 3. Robert Tracz [Gdańsk] (71,8cm) 536,8 pkt
 4. Henryk Oczkos [Barlinek] (70,5cm) 535,5 pkt
 5. Paweł Zontek [Warszawa] (62,2cm) 527,2 pkt
 6. Andrzej Wolański [Słupsk] (54,4cm) 519,4 pkt
 7. Adam Nogowski [Lębork] (52cm) 517 pkt
 8. Marcin Gregorek [Bydgoszcz] (50,2cm) 515,2 pkt
 9. Igor Pomorski [Szczecinek] (38,6cm) 503,6 pkt
 WYNIKI KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZĄ MUCHĘ:
 
 1. Marcin Gregorek [Bydgoszcz]
 2. Paweł Zontek [Warszawa]
 3. Artur Łaniewicz [Poznań]
Patronat medialny nad imprezą objął "Wędkarski Świat"  

SPONSORZY:

MG Angling International
BSI Polska sp. z.o.o.- Exori
SKLEP MUCHOWY SPENT
Burmistrz Miasta Lęborka
Dom Handlowy Jantar
Farm Frites Poland S.A.
Gospodarstwo Rybackie A.W. Nowiccy
Graff Polska
Jaxon- Andrzej Podeszwa
Lemigo
Piekarnia Darznik
Portal Internetowy Namuche.pl
Metalplast
Spomel Lębork
PZW Koło Lębork Miasto
PZW przy K.P.P. Lębork
Salon Sportowy Mistral
SAT- Tadeusz Ślęzak
Sklep Wędkarski RED
Sklep Wędkarski Reksio
Starostwo powiatowe w lęborku
ternaeben pl sp. z.o.o.
drukarnia sil-veg-druk
www.runowo.pl

dragon
3m
MAREK maciński- OLSZTYNSponsorzy nie zawiedli-dziękujemy
fot T.Borowiecki


Prezes Towarzystwa Przyjaciół Rzeki Łeby Marian Ślęzak wręcza puchar
zwycięzcy zawodów Edmundowi Antropikowi
fot K. Lisiecki


Maciej Tupko (2 miejsce) gratuluje Edmundowi Antropikowi (1 miejsce)
fot K. Lisiecki


Edmund Antropik z unikatowym kołowrotkiem ufundowanym przez firmę MG Angling International
fot T.Borowiecki

tekst: Kamil Lisiecki